2015.06.09. 12:46, Enma22
Maga a menü alapja ez lesz, ide jönnek a linkek div tárolóban. Igazából nehéz lenne pontosan elmagyarázni mi micsoda, csak így használd az a lényeg.
A zölddel jelölt rész annyiszor ismétled meg, ahány menüpontod lesz, ha kevesebb mint most nálam, akkor ki kell törölni őket, ha több akkor beilleszteni még.
A menubar az a div tároló neve, lehet más is.
(ul - lista, jelölés nélküli)
Ez pedig már maga a CSS kód hozzá, ami megadja, hogy ezek a linkek hogyan is nézzenek ki, hogyan működjön a dolog. Lehet vízszintes menüt is létrehozni vele, olyankor a float helyére azt kell írni, hogy left, vagy right.
.menubar a:link, a:viseted rész:
A display az block, nem is nagyon szoktak mást, és nálam annak a mérete a 150px. Ilyen szélességben fogja érzékelni magát a linket. Érdemes akkorára állítani, hogy a szövegedet végigérje. A többi formázás rajtad áll.
.menubar a:hover, a:active rész:
Itt azt lehet beállítani, hogy mi történjen, ha ráviszed a linkre az egeret. Nálam ugye alap helyzetben nincs háttérszín, ami amúgy lehetne, és össze vannak húzva a betűk, hogy látványosabb legyen, mikor egérrel fölé megyek. Ezt úgy oldottam meg, hogy széthúzza a szöveget, de akár 0 is adhattam volna meg, akkor alaphelyzetbe áll a szöveg. Saját formázást adhatsz neki, én csak ennyi változást szerettem volna rajta elvégezni.
.menubar ul {
list-style-type: none;
margin: 0;
padding: 0;
overflow: hidden;
}
.menubar li {
float: center;
}
.menubar a:link, a:visited {
display: block;
width: 150px;
font-weight: bold;
color: #FFFFFF;
text-align: center;
padding: 4px;
letter-spacing: -3px;
text-decoration: none;
text-transform: uppercase;
}
.menubar a:hover, a:active {
background-color: #F5CAE4;
letter-spacing: 2px;
}