2015.06.10. 11:16, Enma22
Valamint minél többször csinálod, annál gyakorlottabb leszel benne, mint ahogy így van ez mindennel az életben.
Először is ki kell választani a színeket, esetleg magát a hátteret, képeket, a témát, bármit, ami alapján színeket, formákat hozhat létre az ember.
Én mindig választok egy hátteret, és egy fejléchez való képet, ami szintén egy háttérkép amúgy. Átméretezem amit a fejlécre szánok, és kivágom a kívánt részt. Arra azért ügyelek, hogy a mérete akkora legyen, hogy nagyobb oldalszélességnél is kitöltse a fejlécet, ne ismétlődjön, mert az úgy csúnya.
Hátteret persze te magad is alkothatsz PNG képek, és Photoshop segítségével. Mindenki maga dönti el, én a készet jobban szeretem, kevesebb macera.
Aztán jöhet a színpaletta generátor, kettő ablakot is nyitok vele, az egyikbe a háttérképet, a másikba a fejlécnek szánt képet töltöm be, nem csak a darabot az egészet, és létrehozatom a színőalettámat vele.
Ezekből a színekből választom ki, hogy mi milyen legyen, a linkek, a betűk, a vonalak.
Ha már megtaláltam a megfelelő betűtípusokat, azokat nem igazán változtatom, felesleges, minden dizájnhoz nagyon jól passzolnak, csak a színeket állítom át.
A menü az amit még variálni lehet az adott háttérhez, hogy azért mégse térjen el a témától annyira, ezért ha kép a menüd, akkor abból biza új kell ha dizájnt akarsz váltani. A listás menü esetében elég a színeket harmonizálni.
És ami nagyon fontos, a fehér megy mindenhez! szeretem ha fehér a modulom háttere, próbáltam sötétebb árnyalatokat is, de valahogy az nem tetszett nekem, más oldalakon szívesen nézegetem, de én maradtam a fehérnél. Azon szinte minden szín jól mutat és olvasható.
Ha megcsináltad a CSS kódodat, akkor azon még tudsz alakítani menet közben, mikor már látod, hogy mi mire hatott, és milyen lett.
Fontos még tudnotok, hogy egy jegyzettömbbe másolva könnyebb a kódokat alakítgatni, majd úgy az oldalra másolni, mintha magán az oldalon dolgozol vele.
Remélem adtam pár hasznos tanácsot. További jó szerkesztést!